Середа, 27.10.2021, 06:42
Приветствую Вас Гість | RSS


Меню сайта

Категории раздела

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Блоги учителей
Главная » 2021 » Червень » 25 » Дія.Цифрова освіта
20:04
Дія.Цифрова освіта
Шановні колеги! Міністерство цифрової трансформації України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта оновлений національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 2.0.та три спеціалізовані тести: Цифрограм для вчителів, держслужбовців та медичних працівників. 
 
За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України (https://osvita.diia.gov.ua/uploads/0/1824-for_citizens.pdf), яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.). 
Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами: 

° Основи комп'ютерної грамотності.
° Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними. 
° Створення цифрового контенту. 
° Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві. 
° Безпека у цифровому середовищі. 
° Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві. 

Запрошуємо всю команду вашої громади:

1. На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. No 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути» -- Поширити інформацію про продукти проєкту Дія.Цифрова освіта, а саме: Платформу Дія.Цифрова освіта та її освітні серіали https://osvita.diia.gov.ua/courses, Цифрограми https://osvita.diia.gov.ua/digigram та Всеукраїнську Школу онлайн https://lms.e-school.net.ua/. Приклад: https://cutt.ly/Zn9N3U4 
2. На виконання Національної концепції розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України No 167-р. (https://cutt.ly/pbKSA4M) 3 березня 2021 року -- запропонувати перелік заходів, які ви плануєте реалізувати до кінця 2021 року з метою популяризації цифрової освіти. Ваші пропозиції на основі даних документів https://cutt.ly/mnXZlaL чекаємо на пошти: homutska@thedigital.gov.ua та korenchuk@thedigital.gov.ua 

3. На виконання стратегічної мети державної регіональної політики до 2027 року, та оперативної цілі 4 - “Розвиток інфраструктури та цифрова трансформація регіонів”, пріоритетами регіонального розвитку на період до 2027 року є:
"- підвищення якості та забезпечення доступності для населення послуг, що надаються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, незалежно від місця проживання, зокрема на засадах цифровізації; Завдання за напрямом “Розвиток сільських територій.
- Проведення повної комп’ютеризації закладів загальної середньої освіти із залученням різних джерел фінансування, навчання педагогічних працівників цифрової грамотності.
- Підвищення рівня цифрової грамотності населення сільських територій, зокрема шляхом реалізації проекту “Дія. Цифрова освіта”.
Рекомендуємо також долучити ваше місто, селище чи село до мережі хабів цифрової освіти: https://osvita.diia.gov.ua/hubs 
 
За запитом ваших місцевих медіа, ми можемо віддавати деякі наші серіали в ротацію.

Комунікаційна ідея: 
Команда Дія.Цифрова освіта готова допомагати та консультувати з приводу найкращих практик, як саме достукатися до нашої ЦА. Для цього ми лишаємо контакти в кінці цього е-мейлу. 
Всі промо-матеріали, які можуть бути вам корисні:
Цифрограми: https://cutt.ly/CnXX98x 
Соціальні реклами для проєкту Дія.Цифрова освіта: https://www.dropbox.com/sh/euvrem8xu2967fs/AACoyVdjgJntK1dP3YkVM3_ea?dl=0
 
�Пропозиції по активностях:

1. Внутрішня комунікація про проходження тесту співробітниками різних комунальних установ.
2. Додаткова публікація у Фейсбук, під якою зможуть залишати свої сертифікати учасники. Також пропонуємо використовувати хештег: #digigram2.0
3. У Фейсбук можна зробити активацію у форматі: ми підтримуємо цифрову освіту всією командою і передаємо естафету іншому комунальному закладу чи локальній компанії вашої громади.
4. Рекомендуємо придумати кілька подарунків для підняття інтересу. Вони можуть бути розіграні серед усіх, хто надішле сертифікат та набере найбільшу кількість балів, або ж використати механіку рандомайзера. 
5. Запропонувати команді громади пройти відповідний освітній серіал на платформі https://osvita.diia.gov.ua/ (за підсумками тесту, у них буде розуміння, які саме цифрові навички хотілося б посилити — і тут у нас багатий вибір освітніх продуктів, які допоможуть закрити прогалини та підсилити їх знання). Можна також розіграти один суперприз. Ми можемо запропонувати день на знімальному майданчику для переможця (як додатковий чи єдиний приз цього етапу).

� Декілька слів людською мовою:
 
Ви знаєте, про амбітну ціль Уряду України про навчання 6 млн українців за 3 роки. Ви прекрасно розумієте, що це наша спільна робота — навчити якомога більшу кількість людей цифровій грамотності але не менше, ніж 6 млн. До кінця 2021 року наш КРI — 1,3 млн. Тому ми і звертаємося до вас з проханням максимально підсвітити і спонукати своїх жителів громад до навчання цифровій грамотності. 
Ми маємо можливість відслідковувати виконання цих результатів кожною громадою і в кінці 2021 року презентуємо загальні результати в рейтинговому співвідношенні проходження кожною громадою курсів та Цифрограмів. 

Що ще дасть вашій громаді долучення своїх жителів до навчання на платформі Дія.Цифрова освіта та ВШО? 

В першу чергу, можливість виміряти реальний рівень цифрової компетентності і зрозуміти, де саме слабкі та сильні сторони Ваших співробітників та громади в цілому. Відповідно, ви зможете вписати відповідні заходи в стратегію по цифровізації громади, та, власне, мати відповідні заходи по цифровій освіті, виконавши які, легко матимете відповідний звіт. Відповідно, ви будете розуміти, які освітні програми краще готувати для ваших співробітників і як покращувати ці компетенції. 
 
По друге, медійну активацію — ми можемо спільно підсвітити активність громади чи міста в медіа, як проактивної та такої, яка піклується про навчання своїх жителів і колег та йде в ногу з часом, адже наявність цифрової компетентності в працівників значно підвищує ефективність роботи.

Пропонуємо підсвічення такої активності на всіх майданчиках Дія.Цифрова освіта: 
✔️ Facebook: https://www.facebook.com/diia.education 
✔️ Instagram: https://www.instagram.com/diia.education 
✔️ Telegram: https://t.me/diia_education
✔️ Viber: https://bit.ly/2QRzQnA
✔️ TikTok: https://vm.tiktok.com/ZMe1kvMVQ
та за потужного медійного продукту — Facebook, Instagram та Telegram Мінцифри.
 
Завжди готові відповісти на всі Ваші запитання: 
З повагою, Руслана Коренчук, korenchuk@thedigital.gov.ua
Анастасія Владарчик, vladarchyk@thedigital.gov.ua 
Просмотров: 68 | Добавил: school30 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Поиск
Календарь
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архив записей