Середа, 27.10.2021, 06:35
Приветствую Вас Гість | RSS


Меню сайта

Категории раздела

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входа
Блоги учителей

Тиждень психології

26.02.2019 року до тижня психології проведено захід під девізом «Мудрий той хто знає не багато,а потрібне».

В проведенні прийняли участь учні різних класів,завданням було витягти мудрі повчання видатних людей та зачитати. Також у психолога знайшлись мудрі афоризми і для вчителів,на кабінетах після уроку з’явились вислови видатних людей щодо навчання та особистості вчителя.

Пам’ятаймо,що запорука успішності та щастя багато в чому залишить від нас самих ,та нашої діяльності так і бездіяльності.

«Мудрі повчання»

“Учень – це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити” К.Ушинський

“Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її”.А.Франс

“Майбутнє наших дітей, майбутнє народу – в руках учителя. В його золотому серці”.О.Фадєєв

«Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він - досконалий учитель.» Л. Толстой

«Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники. Т. Фулпер»

«Із найбільш диких лошат виходять найкращі коні, аби тільки їх як слід виховати й виїздити.» Плутарх

«Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем.» Ш. Амонашвілі

«Вчителі відкривають двері. Входиш ти сам.» Китайська приказка

   

   

27.02.2019 року продовжуються заходи пов’язані з тижнем психології. Сьогодні в ньому прийняли участь батьки майбутніх первачків . Під час занять була висвітлена тема нічних страхів,як з ними справлятись та як запобігти. У кінці заходу з батьками проведено майстер-клас по конструюванні «Ловця снів»,що допоможе дитині позбутись вже існуючих нічних негараздів.

Дуже часто діти страждають від нічних страхів. Батькам часто не під силу вирішити дану проблему своєї дитини, тому вони з величезним переживанням ставляться до дитячих нічних страхів. Сучасними вченими зроблені нові дослідження, результатами яких вони готові поділитися, щоб допомогти батькам.

Причини страшних снів різні. Це і ситуація, що склалася в сім'ї (розмальовки, розлучення, напружені відносини між подружжям, хвороба або смерть родичів), і особливості характеру дитини, і збіг несприятливих життєвих обставин. Дитина також міг випробувати сильний стрес, дуже злякатися, причому ви цього могли й не помітити.

Щоб розібратися, вам необхідно спочатку оцінити обстановку в сім'ї: може, щось відбувається, що робить дитину нервовим, лякає його. Потім уточніть у малюка, що конкретно йому сниться. Можливо, ви зможете дізнатися причину його нічних кошмарів.

Вчені провели обстеження дітей 4-7 років, які страждали нічними страхами. Головною метою вчених було надання допомоги дітям у подоланні нічних страхів. Дітям були запропоновані короткі історії з одиноким дитиною в ролі головного героя. У кожній історії ця дитина зустрічався з міфічною істотою. У ролі вигаданих істот виступали найпоширеніші образи дитячих страхів: дракони, привиди, монстри, змії і т.п. Дитина повинен був припустити, як сильно злякається головний герой, зустрівши з кожним вигаданим персонажем, і пояснити, чому він так думає. Більше того, діти повинні були придумати, як головному герою не боятися зустрічі з цією істотою.

Виявляється, що дитина, занурюючись в розповідь, починає вважати уявне істота реальним і сміливо готовий боротися з ним, забуваючи про свій страх. Велика частина дівчаток пропонувала втекти від уявного істоти, а хлопчаки вирішували почати з ним бійку. Старші діти починали розуміти, що це несправжнє істота, і що страшать лише тільки думки про нього. Найменші дітлахи вважали, що лякає істота слід зробити добрим.

Тому, батькам потрібно всього лише запропонувати своїм діткам перетворити свій страх в добре істота, наприклад, «доброго дракошу». Дітям старшого віку потрібно нагадати, що їхні страхи - це всього лише придумані герої, що залежать від нашої фантазії, і вже ніяк не існуючі в реальності.

Постарайтеся поводитися спокійніше. Дитина може відчувати ваші тривоги і нервозність. Вночі, якщо малюк прокинеться, намагайтеся бути поруч з ним, погладьте його по голівці, заспокойте, поцілуйте, навіть можна покачати на руках. Якщо це хлопчик, то хай тато приділить синові більше уваги, так як йому важливіше захист батька. Днем давайте дитині більше можливості грати. Іноді брак ігрової активності може призвести до нічних кошмарів.

Велика частина дитячих страхів обумовлена ​​віковими особливостями дитини і має часовий характер. Якщо правильно відноситься до дитячих страхів і розуміти причини їх появи, тоді, швидше за все вони зникнуть безслідно. Але якщо ж, вони існують довгий час і болісно загострені, тоді варто задуматися про проблеми нервової послабленості малюка, неправильному поведінці батьків, наявність у них самих страхів, а також конфліктних відносин в сім'ї.

Бажаю всім гарного настрою та щастя. З повагою практичний психолог Банченко О.С.

  

28.02.2019 року продовжуються заходи до тижня психології.

Сьогодні учні молодших класів поздоровляли своїх класних керівників ,бажали їм щастя,здоров’я та довголіття і дарували кульки –щастя.

Кожному вчителю дуже важливо відчувати повагу та вдячність за подарований час та знання.

Бажаю кожному учню бачити в своєму класному керівнику приклад та цінувати ті зусилля,що він віддає дітям.

Учитель для школи — це те ж саме, що сонце для всесвіту. Він джерело тієї сили, яка надає руху всій машині. Остання заіржавіє у мертвому заціпенінні, якщо він не зуміє вдихнути в неї життя і рух...(А. Дістєрвег)

З повагою до вчителів та їх праці!

Практичний психолог Банченко О.С.

   

Поиск
Календарь
«  Жовтень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архив записей